پارک دلفین کیش

 پارک دلفین کیش , یا به نحوی (دلفیناریوم ) ,یکی از مهیج ترین تفریحات کیش می باشد که طرفداران بسیاری را دارد. این پارک آبی در جنوب شرق جزیره به مساحتی بالغ بر ۱۰۰ هکتار می باشد . استخر دلفین ها در حجمی نزدیک به ۱۸۰۰۰ متر مکعب آب را در خود جای داده است.

_در این دلفیناریوم مجموعه ی بزرگی از انواع گونه های جانوری آبزی و غیر آبزی مانند شیر دریایی شمالی ,شیر دریایی جنوبی , گراز دریایی وپنگوئن وجود دارند که به بهترین نحو از آنها نگهداری می شود.

این گونه های جانوری در فضای سبز و باغ پرندگان قابل دید همگان می باشند . این پارک آبی جزو اولین دلفیناریوم در ایران می باشد واز شاخص ترین افتخاراتش این بوده که رکوردار میزان زایش دلفینها در محیط بسته می باشد.

این پارک که در سال ۱۳۷۸ راه اندازی شد هم اکنون زایشگاه مناسبی برای پستانداران به جهت بارداری و به دنیا آمدن دلفین های دیگر می باشد .
– شایان ذکر است که ازهتل های نزدیک به این مجموعه می توان به هتل سیمرغ کیش و هتل شباویز و هتل کوثر را نام برد که مسافرین در صورت اقامت داشتن در این هتل ها , برای بازدید از این پارک آبی هیچ نیازی به سرویس ترانسفر و حمل ونقل نخواهند داشت.

این پارک آبی ,یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری و توریستی در جزیره به شمار می آید. شاید جالب به نطر آید که یکی از دلفین های معروف خاورمیانه در این پارک آبی زندگی می کند سالوادور نام دارد که قدرت نقاشی کشیدن دارد ودر پایان هر نمایشی ,نقاشی این دلفین به جهت کمک به خیرین به فروش می رسد.که در خلال آن شیر های دریایی به نمایش ورزشی و کمدی خود می پردازند.

-از گونه های جانوری دیگر این پارک آبی مجموعه ای از پرندگان می باشند . در این پارک آبی گونه هایی بیش از ۵۰ نوع پرنده در زمینی بالغ بر ۳ هکتار سکونت می کنند که روزانه حدود بیش از ۵۰۰ گردشگر را به خود جذب می کنند.

پرندگانی که در این مجموعه زندگی می کنند می توان به مرغ سقا و شتر مرغ و طوطی های ماکائو و منگلو ,طاووس های زیبا , لک لک و پلیکان ,توکان ها وموزخوار و قو وغاز می باشند که در برکه های خاصی دراین مجموعه به سر می برند. این مجموعه هم اکنون زیستگاه خاصی برای گونه هایی مثل پوزه کوتاه ,لاکپشت های بزرگ دریایی ,مارها و خرچنگ ها ی دریایی می باشد.

این مجموعه در راستای بهبود و افزایش جذب گردشگری ,خدماتی را از قبیل کوه آتشفشان و باران مصنوعی ,دنیای گل ارکیده ,باغ پروانه ها و رستوران های منحصر به فرد را در دست ساخت قرار داده است.

سرویس ترانسفر از هتل ها و اماکن تفریحی و عمومی دیگر ,امکان دسترسی به این مجموعه را مهیا نموده است.
این مجموعه که دارای ۲۵ نوع گونه ی متفاوت از کاکتوس ها می باشد مختص به شرایط اقلیمی آب و هوا ی جزیره دارد.

ما مفتخریم که راهنمای شما در سفر به جزیره کیش هستیم و یکی دیگر از تفریحات گردشگری جزیره زیبای کیش را به شما معرفی کردیم.

تور کیش