پارک ساحلی ماهیگیر

پارک ساحلی ماهیگیر کیش , ,واقع در کرانه ی شرقی سواحل نقره فام خلیج فارس ,از نقطه ای دور دست مجسمه ای نمایان است که تداعی کننده ی مردمان کرانه ی ساحل نشین می باشد. از زیبایی های این جزیره ,مجسمه ی مرد ماهی گیری است که در ساحل این جزیره جا خوش کرده است .

هرچه که نزدیکتر می روید دیدن مرد ماهی گیر ۱۲ متری از دور علاوه بر بهت و حیرت ,چشم هر بیننده ای را به خود وا میدارد و از سوی دیگر این اثر آن چنان هنرمندانه ساخته شده است که گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند.

_در اصل این پارک ساحلی ,به مساحت تقریبی ۴۰۰۰مترمربع ,در کرانه های شرقی ساحل کیش ساخته شده است . مرد ماهی گیر با ارتفاع ۱۲ متری ,رکوردار بزرگترین مجسمه فیگوراتیو ایران است که از ارتفاع ۱۲متری ,میتوانید نطاره گر این پارک ساحلی باشید .

در این پارک در واقع ۲ آبنما در دو جهت شرقی و غربی بنا شده است که هر دوی آنها توسط یک جوی آب صد متری به هم متصل شده اند.

_استراحتگاه های زیبا در زیر درختان تنومند طوری طراحی یافته اند که هر فردی با گذر از آنها ,ترجیح میدهد دقایقی را در زیر سایه ی این درختان بگذراند . نور پردازی دکوراتیو با ایجاد جلوه ای تاریک و روشن ,جلوه ی دیگر از طراحی این پارک به هنگام غروب آفتاب می باشد.

_این پارک هم چنین با داشتن ۵۰۰متر فضای سبز با انواع گیاهان بومی چزیره ,و گونه های سازگار یافته با شرایط اقلیمی کیش گسترده شده است.

زمانی که پای بر سنگفرش سنتی این پارک می گذارید احساسی توام با نشاط به سراغتان می آید .البته شایان ذکر می باشد که سازمان منطقه آزاد کیش در راستای خلق فضاهای جدید دست به ایجاد جاذبه های جدید دیگری دراطراف سواحل جزیره ی کیش زده است ودر حال حاضر پارک های متنوعی با کاربری های مختلفی با زیبایی هرچه بهتر بنا یافته اند .

_لازم به ذکر می باشد که در ساخت این مجموعه پس از طی بررسی هاو مطالعات لازم مشاوران دریافتند که در ساخت این بنا از مواد و مصالحی استفاده شده است که قابلیت ماندگاری در شرایط اقلیمی جزیره را دارا می باشد .

_گفتنی است که این مجسمه در ارتفاع ۱۲ متری در بازه ی زمانی ۳ ماه توسط ۴ هنرمند ایرانی در شهر مشهد مقدس ساخته و در سه کارگاه مورد بهره برداری شد . در اصل این مجسمه از ۱۲ لایه فایبر گلاس به ضخامت سه سانتی متری ساخته شده و حاوی ۶ تن آهن در قالب ۱۱ قطعه به محل این پارک حمل و سپس مونتاژ شد .

به منظر ایستایی این مجسمه ,با ۱۸ تن بتن ریزی وفونداسیون بتنی ۳۰متر مکعبی , در سه مرحله در کناره ی ساحل جنب سالن های همایش بین المللی مورد نصب قرار گرفت .

پارک ساحلی ماهیگیر

پارک ساحلی ماهیگیر

 

تور کیش