درخت سبز کیش

درخت سبز کیش ,یکی از درخت های عجیب کیش و یکی از مناطقی است که گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند.
-در این قسمت از جزیره ی کیش ,آب دریا در قسمت شمالی جزیره که به دره ی پرتغالی ها معروف می باشد ,در انتهای مسیر آبرفتی وارد می شود و به این جهت پوشش سبز منطقه ی خارق العاده ای ایجاد شده است. منطقه ی درخت سبز با پوشش گیاهی درختان لورو گونه ی نادری از درختان که فقط در نواحی جنوب کشور روییده می شوند ,پوشیده شده است.

سرسبزی این منطقه به دلایل وجود نرده هاو ساختمان های پیرامون محوطه ,این محدوده را شبیه به مناطق شمال کشور کرده است. یکی از دلایل جذب گردشگران به این منطقه ,وجود درخت افسانه ای “درخت سبز” می باشد.

_در این مسیر امکاناتی برای آسایش و رفاه گردشگران تعبیه شده است که خدماتی از قبیل “مسیر های پیاده روی با چراغ های فانوسی ,آلاچیق, رستوران , نمازخانه ,بوفه , سرویس بهداشتی را ارائه می دهد .

این منطقه همین طور در مجاورت دو جاذبه ی مهم کیش واقع گردیده است ,یکی در نزدیکی شهر حریره و دیگری در آب انبار کیش که تنها چند دقیقه با این مجموعه فاصله دارد. همچنین در قسمت جنوبی این مجموعه ,مجموعه ای از کاریز قرار گرفته است.

_درخت سبز ,کهنسال ترین “درخت لور ” در جزیره می باشد و سنی در حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال طول عمر دارد .
_پوست کهنسال این درخت وبرگ ها وریشه هایش که از بدنه ی اصلی آن آویزان هستند ,این درخت را از سایرین درخت ها متمایز کرده است. ریشه ی این درختان طوری رشد می کند که در پهنه ی زمین هم چون چتری پخش می شود.

درخت سبز کیش

درخت سبز کیش

درخت سبز کیش

درخت سبز کیش

تور کیش