جزیره هندورابی

یکی از این اماکن بسیار جذاب و دیدنی در استان هرمزگان با نام جزیره هندورابی در خلیج همیشه فارس واقع شده است. جزیره هندورابی از توابع بخش کیش شهرستان بندر لنگه واقع در جنوب ایران است.

این جزیره از توابع شهرستان بندر لنگه به حساب می آید. مساحت جزیره هندورابی تقریبا ۲۳ کیلومتر مربع است و قطر پهناورترین نقطه آن به ۷.۵ کیلومتر می رسد.

جزیره هندورابی بین دو جزیره لاوان و کیش واقع شده است و فاصله آن تا بندرعباس ۳۳۰ کیلومتر و تا بندر لنگه ۱۳۵ کیلومتر است.

شغل اهالی این جزیره بیشتر صید ماهی و غواصی است و تعداد آن ها کمتر از ۱۰۰ خانوار می باشد. بیشتر خانه های آن بافت قدیمی دارند و از سنگ و گچ و گل ولای ساخته شده اند. سبک قدیمی و ساده این خانه ها زیبایی این جزیره را دو چندان کرده است.

جزیره هندورابی از نظر سیاحت و جهانگردی از زیر مجموعه های جزیره ی کیش به شمار می آید و جزیره ای ساکت، آرام و تقریبا خالی از سکنه با ساحلی زیبا، شنی و تخته سنگ های بزرگ و رویایی است. این جزیره محل مناسبی جهت آرامش یافتن، شنا کردن و گرفتن حمام آفتاب است.
یکی از اماکن جذاب و بسیار دیدنی در استان هرمزگان با نام جزیره ی هندورابی در خلیج فارس واقع شده است. این جزیره از توابع بخش کیش شهرستان بندر لنگه واقع در قسمت جنوبی ایران واقع گردیده است.

_مساحت تقریبی این جزیره به زمینی بالغ بر۲۳ کیلو متر مربع می رسد و قطر پهنای آن به ۷.۵ کیلومتر می رسد. این جزیره مابین دو جزیره ی لاوان و کیش واقع شده است و فاصله ی آن تا بندر عباس ۳۳۰کیلومتر وتا بندر لنگه ۱۳۵ کیلومتر می باشد .

خانه های ساکن در حاشیه ی این جزیره دارای بافت قدیمی بوده و از گچ و گل و لای ساخته شده اند .شایان دکر می باشد که شغل اهالی این جزیره پیشتر غواصی و صید ماهی می باشد که تعدادشان به کمتر از ۱۰۰ خانوار می رسد البته سبک قدیمی و ساده ی این خانه ها زیبایی خاصی به آن بخشیده است.

این جزیره همچنین از نظر سیاحت و گردشگری از زیر مجموعه های جزیره به شمار می آید .این جزیره که دارای محوطه ای آرام وساکت و خالی از سکنه با ساحلی شنی و تخته سنگ های بزرگ و رویایی است ,محل مناسبی برای آرامش یافتن و شنا کردن و گرفتن حمام آفتاب است.

-توجه داشته باشید که تورهای یک روزه جزیره ی هندورابی به جهت گشت و گذاز در جزیره و دیدن آثار باستانی و جاذبه های گردشگری آن صورت می پذیرد . لازم به ذکر است که مبدا این تورها جزیره ی کیش می باشد .

-در اصل این جزیره به دلیل دارا بودن آثار باستانی از دوره های ماقبل ,آن را مبدل به یک جاذبه ی توریستی نموده است. از دیگر خصوصیات این جزیره می توان اشاره ای داشت به جزرو مد آب دریا و ستاره های بیشمار آسمان شب در جزیره ,آن را به یک جاذبه ی توریستی و تفریحی نموده است.

این جزیره به دلیل در دسترس نداشتن راه های ارتباطی ,دارای انواعی از گونه های جانوری نایابی است که شامل پرندگان مهاجری از قبیل شاهین و باز , خزندگان و موش های صحرایی می باشد. هم چنین این جزیره به علت دارا بودن بافت وسیع مرجانی شکل زیستگاه مناسبی نیز برای آبزیان پدیدار در جزیره می باشند.. آبزیان معروفی که در این جزیره سکونت می کنند می توان به : تن ماهی های دم زرد و طوطی ماهیان ,ماهی پیکاسو ,جراح ماهیان و ملوان اشاره داشت.

_با سفر به جزیره ی هندورابی , تجربه ای به یاد ماندنی در منطقه ای متفاوت از سواحل کیش را تجربه خواهید کرد.
_برای بهره مندی از این تفریحات مهیج ,کافیست با ما در تماس باشید .

اطلاعات بیشتر:
_در چندین سال اخیر , اقدامات و خدماتی برای برای بالا بردن ارزش توریستی در جزیره ی هندورابی , سازمان منطقه آزاد کیش ,اقذاماتی نطیر احداث راه های ارتباطی ,ساخت مهمانسرا و هم چنین حفر کانال های فاضلاب و خدمات دیگری از قبیل رستوران و کافی شاپ و مسیر های مخصوص پیاده روی و دوچرخه سواری و اسکله ی تفریحی و پیست های تفریحی انجام شده است.

جزیره هندورابی

جزیره هندورابی

 

جزیره هندورابی

جزیره هندورابی

جزیره هندورابی

جزیره هندورابی

تور کیش