آبنمای موزیکال آوای خلیج فارس کیش

آبنمای موزیکال آوای خلیج فارس کیش , مجموعه ای با نام (آوای خلیج فارس)بزرگترین آبنمای موزیکال خاورمیانه می باشد که در قسمت شمال شرقی جزیره و در بهترین نقطه در نزدیکی اسکله تفریحی کیش با زیر بنایی به وسعت ۲۰هزار متر مربع مساحت ساحلی ,۱۵ هزار متر مربع مساحت ساحل دریا ,به همراه ۱۴۰۰متر مربع اسکله ی هلالی از بزرگترین مجموعه ای تفریحی – فرهنگی کیش به شمار می آید.

گفتنی است که فرهنگسرای این مجموعه به منظور سازگاری با محیط زیست بومی ,به شکلی طراحی یافته است که شکل ستاره ی دریایی را می توان مجسم نمود . اطراف این بنا در محوطه ای سر پوشیده از استخر های آب و فضای سبز محصور شده است.

از جمله زیبایی های بصری آبنمای موزیکال کیش می توان اشاراتی داشت به, به کاربردن پنل های سولار نیمه شفاف در پوسته ی بیرونی بنا در زمان شب ,بخشی از برق مصرفی این سازه نیز به وسیله ی انرژی خورشیدی تامین می شود .

-از قابلیت های دیگر این مجموعه آبنما ,لیزر شو ,ویدئو پروجکشون ,پرده های آبی ,افکت آتش ,رباتهای پیشرفته از سایر آبنماهای دیگری که در منطقه ی خاورمیامنه و کشورهای خلیج فارس بنا شده اند ,پیشرفته تر و کامل تر و تکمیل تر است .

از منحصرترین ویژگی های این آبنما ,که در اصل بزرگترین آبنمای موزیکال دریایی در خلیج فارس محسوب می شود ,یکی از شاخصه های آن استفاده کردن از آب شور دریا به جهت حفظ محیط زیست دریایی و حفظ چرخه ی اکوسیستمی موجودات دریایی از اهمیت شایانی بر خوردار می باشد .

می توان اشاره ای هم داشت به اینکه آبنماهایی که در گذشته به عنوان جاذبه های گردشگری استفاده می شدند منبع آنها آب شیرین بود و حجم وسیعی از آب های دریا را شیرین میکردند که از این منظر مظراتی را به چرخه ی محیط زیست دریایی ,محتمل می شدند.

_از شاخصه های برتر این آبنما به آبنماهای مشابه آن در کشور های منطقه البته به گفته ی بازدید کنندگان آن ,دارا بودن معماری خاص محوطه و فضای سبز آن ,صحنه ای جهت اجرای کنسرت و جنگ های شبانه در محیط باز وسیستم صوتی آن ,آنرا به یکی از آبنماهای منحصر به فرد و بی نظیر مبدل کرده است .

_شایان ذکر است که نازل های این آبنما تا ارتفاع ۶۰متری نصب می گردند . البته هرچه که به فصول گرم سال نزدیکتر می شویم و با در دسترس داشتن شرایط آب و هوایی جزیره وبا پیش رو بودن جشنواره ی تابستانی ,در این مجموعه همه ی سعی بر آن است که از امکانات پیشرفته ای به جهت خنک سازی محوطه مورد استفاده نیز قرار گیرد .

از دیگر جدابیت های این مجموعه می توان اشاره ای داشت به ایجاد باشگاه هایی برای کودکان ,سرزمین یخی و مرکز بازی برای استفاده ی گردشگران و مخاطبان فرهنگی پیش بینی شده است .

_ بخش های مختلف این آبنماتقسیم شده از , سالن کنسرت این مجموعه ی فرهنگی ,با پذیرش ظرفیتی بالغ برسه هزار نفر ,سالن چند منظوره ی آن دارای ظرفیتی ۶۰۰نفری ,سالن سینمای آن با گنجایش ۲۰۰نفری وسالن تئاتر ۵۰۰نفری , سالن vip وکارگاه دکور لباس ,اتاق های گریم ,نمازخانه ورستوران وفضاهای تجاری می باشد .

_از جمله ی اهداف ساخت فرهنگسرا در جزیره ی کیش ,تامین فضایی مناسب برای برگزاری نشستهای فرهنگی و هنری ,رشد و ارتقا ء سطح فرهنگی جزیره ,توسعه ی امکانات و زیر ساختهای گردشگری و هم چنین طیف جدیدی از گردشگران علاقمند به فعالیت های هنری را مجذوب کرده و این جزیره را به منطقه ای برای تبادل اطلاعات فرهنگی مبدل کرده است .

آبنمای موزیکال کیش

آبنمای موزیکال کیش

آبنمای موزیکال کیش

آبنمای موزیکال کیش

آبنمای موزیکال کیش

آبنمای موزیکال کیش

آبنمای موزیکال کیش

آبنمای موزیکال کیش

آبنمای موزیکال کیش

آبنمای موزیکال کیش

 

تور کیش