پارک تفریحی ساحلی میرمهنا

پارک تفریحی ساحلی میرمهنا ,بزرگترین پارک تفریحی جزیره ی کیش می باشد .موقعیت این پارک از نظر جغرافیایی در اصل در شمال جزیره کیش می باشد .از مهم ترین جاذبه های دیدنی این پارک می توان به اسکله ی تفریحی میر مهنا اشاره داشت. این پارک شامل دو فازی می باشد .

فاز اول این پارک از ابتدای مسجد خاتم کیش تا اسکله ی ماهی گیری و فاز دوم آن نیز از اسکله ی ماهی گیری تا میدان جاسک می باشد. اگر می خواهید که برای تور کیش و سفر به جزیره از نقاط مختلف آن دیدن نمایید , به شما پیشنهاد میکنم که بازدید از این پارک را از دست ندهید .

_میر مهنا ,در اصل بندر ریگی (دغابی )دزد دریایی خلیج فارس در دوره ی زندیه بوده است که در ساحل خلیج فارس با هلندی ها جنگید .

که در اصل کار وی شکست دادن هلندی ها با کمک انگلیسی ها و بیرون راندن آنها ازجزیره ی خارک بوده است .که امروزه جزیره ای غیر مسکونی در ساحل خلیج فارس جزیره ی میر مهنا و بندری در جزیره ی کیش به نام او نام گداری کرده اند.

فاز اول این پارک ,در مساحتی بالغ بر ۴ هکتار می باشد که از بخش هایی متشکل یافته از مسیر های پیاده روی ,پارکینگ ,باربیکیو (منقل) ,و انواعی آلاچیق برای راحتی هر چه بهتر گردشگران تور کیش محیا شده است .

موقعیت فاز اول این پارک جنب مسجد خاتم الانبیا ,بازار عرب ها ,نمازخانه ی ساحلی ,کتابخانه ی عمومی ,بازار ماهی فروش ها وچند بوفه و چایخانه در جنب آن نهادینه شده است . تمامی افراد روی این اسکله می توانند به ماهیگیری بپردازند ,شایان ذکر است که شنا کردن در ساحل این پارک غیر مجاز می باشد.

_اگر اهل ماهی گیری هستید ,میتوانید به اسکله مراجعه نمایید ودر زمان های مجاز به ماهی گیری بپردازید. جالب است که لوازم این ماهی گیری را میتوانید از داخل بازار پردیس یا بازار ونوس تهیه نمایید.

_مساحت فاز دوم این پارک بسیار بزرگتر از فاز اول آن و مساحتی بالغ بر ۶ هکتار می باشد .البته محوطه سازی این بخش به پایان رسیده است و در فاز دوم همه ی سعی بر آن بوده است که زمینی بازی برای کودکان ساخته شود .

از خصوصیات این پارک دارا بودن اسکله های ماهیگیری آن می باشد که می توانید به بازدید از آن پرداخته که دارای طولی به ۱۳۰ متر و عرضی بالغ بر ۹متر ( مساحتی به وسعت ۱۵۸۷ متر)می باشد .
نکته ای در این زمینه حائز اهمیت است این می باشد که صرفا در بعضی از فصول سال که زمان زاد و ولد ماهی ها نمی باشد می توانید به صورت آزادانه ماهیگیری کنید .

گفتنی است که از دیدنی های این پارک کم نیستند و می توان به شهر زیر زمینی کاریز در نزدیکی آن ,بولینگ مریم در اطراف آن اشاره داشت .

پارک تفریحی ساحلی میرمهنا

پارک تفریحی ساحلی میرمهنا

 

تور کیش