فروشگاه قالب و پلاگین یارتم طراحی سایت ، طراح وب سایت
آژانس هوایی مسافرتی کیتو 24آژانس هوایی مسافرتی کیتو 24
فراموشی رمز عبور ؟

تور کیش

 

تور کیش و جاذبه های گردشگری کیش

 

 

تور کیش شامل چه چیزهایی است؟

تور کیش عموما شامل بلیط هواپیما رفت و برگشت, اقامت در هتل , استقبال فرودگاهی , صبحانه به صورت بوفه و تخفیفات گردشگری می باشد. به صورت خاص برخی هتل ها تور را با نهار عرضه می کنند . برخی هتل ها نیز ترانسفر برگشت دارند.

آیا امکان کنسلی تور کیش وجود دارد ؟

اگر پرواز به صورت سیستمی باشد امکان کنسلی پرواز وجود دارد البته با درصد جریمه. اگر پرواز به صورت چارتر باشد امکان کنسلی وجود ندارد و پرواز سوخت کامل می شود. کنسلی هتل هم به شرط فروش مبلغ با درصد جریمه بازگردانده می شود.

چرا تور کیش به صرفه تر است؟

زیرا در تور کیش , پرواز به صورت چارتر و هتل ها به صورت گارانتی می باشد. در صورتی که اگر به صورت جداگانه اقدام به سفر نمایید باید هتل را با نرخ آزاد خریداری نمایید و اگر بلیط از فرودگاه خریداری شود چند برابر بلیط چارتر است.

 

کیش از نظر مفهوم لغوی به معنای تیردان یا ترکش است. این نام به این دلیل برای کیش انتخاب شده است که وقتی مردم بر روی بلندی های اطراف می ایستادند، جزیره کیش را مانند تیری که در ترکش باشد می دیدند. در زمان هخامنشیان، اشکانیان و همچنین ساسانیان، جزیره کیش تحت تسلط ایران قرار داشته است و با گسترش اسلام بدست امویان قرار گرفت.

این شرایط تا سال ۲۴۹ هجری قمری ادامه یافت تا اینکه در این سال یکی از ایرانیان اهل ری، تمامی جزایز خلیج فارس و بحرین از جمله جزیره کیش را تحت تسخیر خود درآورد. از دوران حکومت آل بویه، کیش دوباره به حکومت ایرانیان بازگشت. در دوره سلجوقیان کیش تبدیل به بزرگترین مرکز تجاری خلیج فارس شد. در طول تاریخ مورخان زیادی از جمله ابن خرداد، ابن بطوطه و یاقوت حمودی یا به کیش سفر کردند و یا در مورد زیبایی و شکوفایی آن نوشتند. سعدی شاعر و فرزانه بزرگ ایرانی نیز در آثار خود دو مرتبه از کیش و سفر به آن یاد کرده است.

از سال ۹۱۲ پرتغالی ها جزیره کیش را مانند جزیره هرمز تسخیر کردند و سرانجام در سال ۱۰۳۱ امام قلی خان، سپهسالار شاه عباس موفق شد خلیج فارس و بحرین و همه جزایر آنها را فتح کند و پس از آن کیش بعنوان یکی از جزایر ایرانی خلیج فارس شناخته شد. پس از آن و تا اواسط دهه ۴۰ نیز کیش، مرکز صید ماهی و مرکز تجارت مروارید خلیج فارس بود تا اینکه با ورود مروارید ژاپن به بازار ایران به تدریج مروارید این منطقه اهمیت خود را از دست داد و به همراه آن کیش نیز کمتر مورد توجه قرار گرفت.

در سال ۱۳۴۹ هیاتی از کارشناسان خارجی و داخلی جزیره کیش را مورد بازدید قرار دادند و با توجه به سواحل زیبا و آب شفاف دریا و مناظر بسیار چشم نواز، آن را بعنوان مرکز توریستی تجاری بین المللی انتخاب کردند. از آن پس جزیره کیش توسعه پیدا کرد و تمام زیر ساخت های لازم برای گردشگری از جمله فرودگاه، هتل و نمایشگاه بین المللی در آن ساخته شد. در سال ۱۳۷۲ و با تصویب هیات دولت، جزیره کیش تبدیل به منطقه آزاد تجاری صنعتی شد و از آن پس گامی نو در جهت توسعه گردشگری و تجارت این جزیره برداشته شد و سالانه مسافران زیادی را از داخل و خارج کشور در خود جای داد. جزیره کیش هم اکنون توسط سازمان منطقه آزاد اداره می گردد.

فروشگاه قالب و پلاگین یارتم طراحی سایت ، طراح وب سایت