جاذبه های گردشگری و توریستی تونس

 

اکثر افرادی که به تونس علاقمندند حتی اگر تا به حال،تور تونس نرفته باشند،می دانند که تونس یکی از شهرهای توریستی استان تونس ست .شهر تونس بعنوان یک شهر کاملا توریستی و بواسطه جاذبه های طبیعی که دارد باعث شده توریست ها را راضی نگه دارد که در این قسمت فهرست جاذبه های گردشگری تونس را شرح داده ایم پس با ما همراه باشید.

 

کلیسای سنت لوئیس تونس

کلیسای سنت لوئیس یکی از دیدنیهای شهر تونس می باشد که در ۱۷ کیلومتری تونس و در تپه های باستانی کارتاژ و بر روی تپه ای قدیمی بنام بیرسا در فاصله سالهای ۱۸۸۴ تا ۱۸۹۰ میلادی ساخته شده است و بخاطر کوچک بودن این مکان ،مراسمات خاصی در این مکان انجام می پذیرد.

 

مسجد زیتونیه تونس

مسجد زیتونیه (Zitouna Mosque) یکی از معروفترین مساجد شهر تونس می باشد که به دلیل درخت زیتون بزرگی که در این محل وجود داشته این مسجد را به نام مسجد زیتونیه نام گذاری کرده اند و دارای ۱۶۰ ستون می باشد و اکثر بناهای تاریخی کارتاژ در این مکان نهفته اند و امروزه به یکی از محل های تدریس علوم دینی مبدل گردیده است.

 

خیابان حبیب بورقیبه تونس

یکی از مجلل ترین و شیک ترین خیابانهای شهر تونس می باشد که امروزه مردم تونس برای تفریح و خرید به این خیابان می روند و دارای ۲ نماد کاملا مجزا از نوع معماری غربی( فرانسوی) و عربی می باشد در ضمن می توانید برندهای معروف را در خیابان شانزلیزه پیدا کنید.

 

موزه باردو تونس

موزه باردو تونس دومین موزه باستان شناسی قاره آفریقا بعد از موزه مصر می باشد که برای معمادری داخلی آن از انواع موزائیک که از بعضی جهات همانند موزه لوور پاریس ست استفاده شده است و امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری تونس تبدیل شده است.

 

موزه معماری نابل تونس

یکی از مهمترین موزه های شهر تونس ،موزه نابل می باشد که در این موزه آثاری همچون هنر موزائیک و سفالگری در تونس به نمایش گذاشته شده است.

شهر دوگا تونس

شهر دوگا مربوط به دوره تاریخی روم می باشد که آثار باقی مانده لیبی _پونیکی در آن نهفته است این شهر نمایانگر نحوه زندگی مردم در زمان اشغال تونس توسط رومیها بوده و شامل تئاتر رومی حمام آثار معماری معابد ساختمانها کاخها و سایر آثار به جای مانده از آن دوره است که به عنوان یکی از مفاخر معماری تاریخی تونس محسوب می شود.