روستای باغو

 روستای باغو از آبادی های قدیمی کیش است که در جنوب غربی جزیره قرار دارد. در حال حاضر این آبادی جز چند خانواده دامدار، سکنه دیگری ندارد.

دراین منطقه بیشه انبوهی از انواع درختان بومی به چشم می‌خورد که در آن میان، مجموعه درختان کهنسال لور زیبایی چشمگیری دارد. در میان مردم بومی این محل به افسانه‌ی ننه باغو شهرت دارد.

روستای باغو که در جنوب غربی جزیره ی کیش قرار دارد ,از آبادی های قدیمی کیش به شمار می آید . در حال حاضر این آبادی جز چند خانواده ی دامدار ,هیچ سکنه ای ندارد .
در این منطقه بیشتر انبوهی از درختان بومی به چشم ساطر می شود که از این میان , مجموعه ای از درختان کهنسال لور زیبایی چشمگیری خاصی دارد ,که در این میان مردم بومی ناحیه ,این محل را به افسانه ی باغو شهرت داده اند.

-اسناد متعددی نشان از وجود این منطقه در دوران قاجاریه می باشد ,مخصوصا سیاحانی که از این منطقه دیدن کرده اند ,گویای روستای باغو حتی پیش تر از دوره ی قاجاریه می باشد .
-از اماکن جالب این روستای کهن ,وجود مسجدی به نام محمد که بر روی دیوارش سال ۸۸۱ ه۰ق درج گردیده است که گواهی بر قدمت دیرینه ی زندگی این روستای عجیب می باشد.

-به منطور گسترش امکانات تفریحی و همین ور توسعه ی فضای سبز در این ناحیه و بهره برداری از زیبایی های طبیعتی روستای باغو که از خاکی مستعد بر خوردارند ((پارک دلیران )) با وسعتی بالغ بر۶۰ هکتار در این ناحیه احداث گردیده است .
-دامداری یکی از فعالیت های اقتصادی مردم این روستاست که مردم آن علاوه بر کار کشاورزی به کار دامپروری نیز می پردازند .

-گذشته از این جمعیت بومی طایفه ای ,اهالی غیر بومی گوادر (گودر ) در قسمت جنوب شرقی روستا استقرار دارند که جمعیتی در حدود ۱۲% از کل جمعیت روستا را به خود اختصاص داده اند ,که این نوع اهالی دارای رنگ پوست های تیره و لهجه ای خاص می باشند و اکثرا به کار رامشگری و نوازندگی و شکار می پردازند.

-از زیبایی های طبیعی دیگر این روستا می توان این را هم افزود که , ساخت آبشخورهای ویژه ی آهوان در سالهای گذشته باعث افزایش گله ی آهوان در این منطقه شده است که به زیبایی آن افزوده است و این منطقه را به منطقه ی ویژه ی گردشگری تبدیل کرده است.

 

روستای باغو

روستای باغو

روستای باغو

روستای باغو

روستای باغو, کیش

روستای باغو

روستای باغو

روستای باغو

روستای باغو

روستای باغو

 

تور کیش