در سال‌های اخیر، مراکز خرید زیادی در ارمنستان و خصوصا پایتخت آن، ایروان، ساخته شده که کار خرید توریست‌ها را راحت کرده. این روزها هر کسی می‌تواند در این مراکز خرید ایروان هرچیزی را با تنوع کیفیت بالا پیدا کند؛ از مغازه‌های پوشاک و برندهای مطرح دنیا بگیرید، تا سوغاتی‌ها و یادگاری‌های ایروان.

بازار خرید ورنیساج

بازار ورنیساج

بازار ورنیساج

بازار ورنیساج، مهم‌ترین و معروف‌ترین بازار ایروان است که فقط آخر هفته‌ها برگزار می‌شود. جایی که نمی‌شود تا ایروان رفت و از آن گذشت. حتی اگر قصد خرید در ایروان را ندارید، حتما به بازار ورنیساج سر بزنید و بین وسایل قدیمی عتیقه‌اش و خرده‌ریزهایی که برای فروش گذاشته‌اند، ارمنستان را بیشتر بشناسید. معمولا شما در این بازار آخر هفته‌ای می‌توانید انواع قطعات خودرو و تجهیزات لوله‌کشی را پیدا کنید. اما اگر به دنبال مدال‌های قدیمی و ارزشمند دوره‌ کمونیست‌ها هستید، یا می‌خواهید شطرنج قدیمی یا جعبه‌ جواهر دست‌ساز بخرید، این بازار انتخاب بسیار خوبی است.

مرکز خرید دالما

مرکز خرید دالما

مرکز خرید دالما در مرکز شهر ایروان، مجموعه‌ای‌ست کامل از خرید و سرگرمی‌های مهیج. اینجا می‌توانید از مغازه‌ها و برندهای معتبر، لباس و کفش بخرید و حتی از تماشای ویترین‌های هیجان‌انگیزشان لذت ببرید. اگر همراه کودکان به ایروان سفر می‌کنید، می‌توانید در مرکز خرید دالما بچه‌ها را با وسایل بازی مخصوصشان سرگرم کنید و برایشان خاطره بسازید. این مرکز خرید ایروان، به‌جز مغازه‌های رنگارنگ و سرگرمی‌های پرهیجان، رستوران، کافه و سالن سینما هم دارد.

 

بازار هنری ورنیساج

بازار هنری ایروان

بازار هنری ایروان

نزدیک مجسمه‌ مارتیروس ساریا و در امتداد میدان اُپرا، بازار هنری ورنیساج قرار گرفته است که کارهای نقاشی زیبایی دارد. در این بازار می‌توانید جواهرات و شاهکارهای هنری فوق‌العاده‌ای را با قیمت‌های منصفانه و توافقی بخرید. اثار هنری بازار ورنیساج معمولا یا به‌وسیله واسطه‌ها فروخته می‌شود، یا خود نقاش‌ها اثارشان را می‌فروشند.

مرکز خرید ایروان مال

یکی از مراکز خرید ایروان که زمان زیادی از افتتاحش نمی‌گذرد، خیلی زود به یکی از محبوب‌ترین مرکز خریدهای ایروان، هم برای محلی‌ها و هم برای توریست‌ها تبدیل شده است. اینجا می‌توانید انواع پوشاک و لوازم آرایشی را از مغازه‌های برندهای معتبر بخرید. به‌جز خرید، سرگرمی‌های این مرکز خرید هم برای توریست‌ها جالب و هیجان‌انگیز است. هر هفته هم برنامه‌های سرگرم‌کننده‌ای با حضور دلقک‌ها و شخصیت‌های کارتونی اجرا می‌شود که بچه‌ها خیلی دوستش دارند. یکی از ویژگی‌های مرکز خرید ایروان مال، تلویزیون ده متری‌اش است که خیلی‌ها برای تماشای بازی‌های فوتبال به آن سر می‌زنند.

سالت ساک

در این مغازه می‌توانید سوغاتی‌های بی‌نظیر، صنایع دستی بسیار زیبا، نقشه شهر و کتاب بخرید. جواهرات، کارهای سفال، صنایع دستی، عروسک و انواع تی‌شرت هم در این مغازه پیدا می‌شوند.

گنجینه ارمنستان

‌یکی دیگر از مراکز خرید ایروان صنایع دستی و کارهای هنری هنرمند محلی، نینا هووانیان در این مغازه به فروش می‌رسد. درکنار آن، انواع جواهرات بی‌نظیر، صنایع دستی، کوسن و لباس هم فروخته می‌شود. در این مغازه، اتاق چای وجوددارد که می‌توانید خستگی خریدتان را در آنجا از تن به‌در کنید.